Miért van szükség ragasztani egy okosóra kijelzőt? Melyiket kell ragasztani? Miért kell ragasztani?
Miért kell az okosóra kijelző ragaszás
Az okosórák kijelzője ragasztott. Annak, hogy a ragasztó elenged, lehet több oka: púposodó akkumulátor, külső behatás (ejtés pl.), ragasztó öregedés. A végeredmény minden esetben hasonló: az óra nem tömít, beázik. Esetenként a kijelző le is válik az óra tokjáról. Ez a legveszélyesebb, hiszen ilyenkor már csak a szalagkábel tartja a kijelzőt a helyén. Ha a szalagkábel megszakad / megsérül, akkor csak kijelző cserével lehet helyre hozni az óra működését. Eze egy jelentősen költségesebb művelet a ragasztásnál.
Melyik okosóra kijelzőt kell ragasztani?
Abban talán megállapodhatunk, hogy egyiket sem érdemes vízbe vinni. A kiemelt peremmel /lünettával rendelkező okosóráknál nem is lehet látni, hogy a kijelző ragasztása elengedett. Ezeknél az óráknál a kijelzőnek van egy válla, ami belülről támaszkodik a tokba (természetesen be van ragasztva), ezáltal kiesni nem tud. Ilyen órái vannak a Samsungnak, jellemzően a Galaxy Gear S3 széria, Galaxy Watch R800, Galaxy Watch 3, illetve innen a Classic szériás órák azok, melyek hasonló modon vannak összeszerelve. A Watch Active széria, a Huawei Watch GT széria egyes órái nem rendelkeznek ilyen jellegű plusz védelemmel, így azok kijelzője könnyen észrevehető módon kezd felválni. Érdemes alkalmanként megnyomogatni a kijelzőt (a tok felé kell nyomni, tötrénik-e mozgás), hogy ellenőrizzük minden rendben van-e.
Nem feltételnül van látható nyoma annak, hogy a kijelző nem tömít rendesen, ezért alkalmanként ellenőrizzük, és kerüljük a vizet.
Miért kell az okosóra kijelző ragasztás ?
Felmerülhet a kérdés, hogy miért kell megragasztani, ha egyébként nem használjuk vízben, és még igazából nem is vált le a tokról? A válasz egyszerű: egyszer le fog válni onnan, akkor pedig már sokkal nehezebb helyrehozni a hibát.
Mi történik akkor, ha levált a kijelző és nem foglalkozunk vele?
Elkezd kissé mozogni, rövid idő elteltével az egyetlen dolog ami a helyén tartja a kijelzőt az a szalagkábel lesz. A szalagkábelnek nem szabad, hogy tartó funkciója legyen. Csupán adatot visz át.
Por juthat az órába, vagy még rosszabb: víz.
Hogy milyen hibajelenségeket okozhat hosszú távon a kijelző leválása: Kezdjük az egyértelművel: Egy pulcsi / kabát felvételét követően a ruha ujjában marad a kijelző (megtörtént eset, ügyfelünk hozott így órát hozzánk javítani). Ezen felül vannak áruljodó jelek: Nem érzékel mindenhol a kiejlző, esetleg a kép lehet kissé zöldes vagy teljesen fekete.
Egy okosóra kijelző csere a mostanában futó modelleknél nagyjából 33.000 Ft-tól indul. Egy kijelző ragasztás ára megközelítőleg 12.000-16.000 Ft (óránként lehet némi eltérés). Rosszabb esetben is maximum a fele javítási költséget jelenti (bár igaz, hogy a bonyolultabban összeszerelt órákhoz a kijelző is jellemzően drágább, de ez most részletkérdés).
- iPhone 14 akkumulátor csere – amikor a rossz tapasztalat után végre valódi megoldást talált az ügyfél
- Esettanulmány: Egy Samsung, amit már majdnem leírtak
- Egy egyszerű fóliacsere lett volna – végül sürgős akkucsere lett belőle egy Samsung S22-nél
- Samsung Galaxy A56 adatmentés helyett kijelzőcsere – amikor minden adat számít
- Samsung Galaxy S25 kijelzőcsere – egy tipikus történet a szervizből

